Klinik Psikolog Zeynep Şeker Aygül, ÖZGEÇMİŞ

1967 İstanbul doğumlu olup 1984 Fenerbahçe Lisesi mezunudur. İstanbul Üniversitesi psikoloji bölümünü 1984-1988 yılları arasında tamamlamıştır. Klinik psikoloji alanında uzmanlığını Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim dalında Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı olarak 1990 yılında almıştır. 1990-1992 yılları arasında 2 yıl süre ile İngiltere’nin Manchester şehrinde bulunan Aygül burada dil, Sanat Terapisi (Creative Therapy), Psikodrama, Dinamik yaklaşım konularında terapi eğitimleri almıştır.


İş deneyimi olarak erişkin psikiyatri hastalarının yanı sıra özel bir anaokulunda çocuklarla, Kredi Yurtlar Kurumunda üniversite gençleri ile Uludağ Üniversitesi Spor Hekimliğinde amatör/profesyonel sporcular ve takımlarla, Fizik tedavi bölümünde bedensel hastalık ve fiziksel engeli olanlarla çalışmıştır.


22 yıl çalıştığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde; Uzman Psikolog olarak çalıştığı Erişkin Psikiyatri Anabilim Dalında kişilik, zeka ve nöro-psikolojik testler kullanarak Klinik/poliklinik hastaları ve adli vakaları değerlendirmiştir. Psikiyatri kliniğinde yatan hastaların tanı ve rehabilitasyonu için bireysel terapilerin yanı sıra grup terapisi uygulamaları da yapmıştır. Yetişkin Psikiyatri servisinde çalışırken klinik sorumluluklarına ek idari görevler üstlenerek hastane Baş Psikologluğu görevini de 2 yıl süre ile yürütmüştür. UÜ. Hastanesinin Akreditasyonu sürecinde Hasta ve Yakınlarının Eğitimi, Kalite İyileştirme ve Hasta Güvenliği, Personel Eğitimi ve Kalifikasyonu konularında içinde yer aldığı ekiplerle uzun süre çalışmıştır. Görev yaptığı sürede ayrıca hastane sağlık personeline hasta ve yakınları ile iletişim eğitimleri veren Aygül Bursa valiliği aile içi şiddeti önleme il koordinasyon kurulu üyesi olup 5 yıl boyunca üniversiteyi temsilen aile ve toplum yararına eğitimler vermiştir. 30 yıllık meslek hayatında hem kamuya hem de spesifik gruplara yönelik eğiticilik yapmıştır. Tüm bunlara ek olarak 13 yıl boyunca psikoterapist olarak danışanlarını özel bir psikiyatri merkezinde görmeyi sürdürmüştür. Türk Psikologlar Derneği (TPD) üyesidir. TPD Bursa şubesi yönetim kurulunda bir dönem sekreter, bir dönem de eş başkan olarak toplam iki dönem aktif görev almıştır.


Şubat 2017de UÜ. Tıp Fakültesinden ayrılarak PİRAMİD Psikolojik Hizmetleri kurmuştur.


Halen PİRAMİD Psikolojik hizmetlerde psikoterapi ve eğitim çalışmalarını sürdürmekte olup Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü son sınıf öğrencilerine Görüşme Teknikleri ve Sağlık Psikolojisi derslerini vermenin yanı sıra UÜ Tıp Fakültesi Klinik Psikoloji yüksek lisans öğrencilerine de Psikolojik Testlerin uygulama ve değerlendirilmesi konularında süpervizyon vermektedir.


Evli ve iki çocuk annesidir.


Uzman Psikolog Zeynep Şeker Aygül

İLETİŞİM

Mesaj gönder

PİRAMİD PSİKOLOJİK HİZMETLER

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, İlknur Sk. No:4 B blok,
16300 Nilüfer-BURSA
0224 502 07 04 | 0530 263 83 00